Техніка, якою користуємося щодня! Історія появи праски!
Є техніка, якою ми користуємось кожного дня і навіть не здогадуємось про шлях її появи.
Люди зажди хочуть виглядати охайно та красиво. Що тільки не застосовували, щоб одяг випрасувати, починаючи від каменів і закінчуючи використання розпеченого вугілля. Стародавні греки використовували підігрітий металевий стрижень, що чимось нагадував качалку. А от римляни, буквально, вибивали усі складки розігрітим молотком. Були й інші відомі способи прасування, вологий одяг клали на розігрітий сонцем камінь і придавлювали іншим каменем та чекали до повного висихання.
В Україні прасування здійснювалось досить оригінальним способом. Тканина намотувалась на так звану качалку, після чого декілька раз прокочували "рублем" (дерев'яній дошці з ручкою і поперечними ребрами).
Найвідоміший предок сучасної праски - сковорідка з вугіллям, а на заміну їй прийшла праска, в середину якої поміщалось вугілля. Для того, щоб вугілля краще горіло, по боках робили отвори, іноді через них воно випадало та псувало одяг. А от такі чавунні пристрої з'явились тільки у XVIII столітті. Щоб попрасувати одяг таким приладом, доводилось довго його тримати в печі, або на відкритому вогні. Як можете здогадатись, безпечним це не було.
З появою електрики, з'явились і перші електричні праски, було це в 1903 році. Це, звичайно, був найпростіший прототип сучасного помічника, але з того часу вони стрімко почали змінюватись та удосконалюватись, починаючи від потужності та підошви, закінчуючи додатковими функціями. А от як саме обрати праску і на що звернути увагу при купівлі читайте у наступних випусках блогу.
Купити праску прямо зараз можете на нашому сайті https://goo.gl/7uuxav на будь-який смак та гаманець.